| Home Resmoto | Home Opel   |   News   |   Opisy, historia, dane techniczne   |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt |
Opel auta
- Agila
- Antara
- Ascona
- Astra
- Calibra
- Combo
- Corsa
- Frontera
- GT
- Kadett
- Meriva
- Movano
- Omega
- Record
- Signum
- Sintra
- Speedster
- Tigra
- Vectra
- Vivaro
- Zafira

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

Opel Calibra prezentacja modelu.

Opisy, użytkowanie i eksploatacja. Wady i zalety.

25.11.2007 |  Opel Zafira sprawdzona konstrukcja.
Opel Zafira Zaprezentowany podczas salonu samochodowego we Frankfurcie w 1997 r. prototyp Opla Zafiry zainteresował wszystkich jednym ciekawym rozwiązaniem. W podłodze bagażnika ukryte były dwa osobne fotele, które wyposażono w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Po wprowadzeniu samochodu do seryjnej produkcji (w 1999 r.) okazało się, że i w wersji produkcyjnej Zafiry podróżować może siedem osób. Samochód w odróżnieniu od innych ówczesnych vanów był i nadal jest ładny, choć spokojnie stylizowany. Zwarta, wciąż dość nowoczesna sylwetka skrywa bardzo przestronne wnętrze. Kokpit wykończono materiałami dobrej jakości. Dzięki twardym, wygodnym fotelom nawet dłuższa podróż Zafirą nie będzie męcząca, tym bardziej że jej przestrzeń pasażerska jest naprawdę dobrze wyciszona.

      Opel Zafira Najpopularniejszą jednostką napędową Zafiry jest silnik o pojemności 1,8 1 i mocy maksymalnej 125 KM. Zapewnia on przyzwoite osiągi, jednak właściciele tak wyposażonych aut skarżą się na zbyt duże zużycie paliwa, dochodzące w mieście nawet do 11,5 l/100 km. Oprócz tego Zafira dostępna była z silnikami benzynowymi 1,6 l/101 KM, 2,2 l/147 KM i 2,0 l turbo 192 KM (wersja OPC) oraz z turbodoładowanym dieslem o pojemności 2,0 l i mocy 101 KM, a potem 2.2 DTI 125 KM. Użytkownicy Zafiry skarżą się też czasem na drobne awarie układu elektrycznego, oraz mało trwałe elementy metalowo gumowe zawieszenia. Poza tym, nie zanotowano specjalnych usterek.

      Opel Zafira Mimo iż auto jest wyższe od Astry, dość twardo zestrojone zawieszenie pozwala na dynamiczną jazdę na ciasnych zakrętach.
      Największą zaletą minivana Opla jest możliwość przewiezienia siedmiu osób przy zachowaniu niezbyt dużych gabarytów nadwozia. Ponadto nie trzeba się martwić o to co zrobić z dodatkowymi fotelami, które chowają się pod podłogą bagażnika. A gdy już je schowamy, wtedy przestrzeni w przedziale bagażowym mamy pod dostatkiem.

Tekst na podstawie: Tomasz Korniejew Motor (16/2005)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Opel Zafira

Opel Zafira Opel Zafira Opel Zafira Opel Zafira

Opel Zafira Opel Zafira Opel Zafira Opel Zafira

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.