| Home Resmoto | Home Opel | News | Opisy, historia, dane techniczne | Porady | Galerie | Tuning | Download | Linki | Kontakt |
Opel auta
- Agila
- Antara
- Ascona
- Astra
- Calibra
- Combo
- Corsa
- Frontera
- GT
- Kadett
- Meriva
- Movano
- Omega
- Record
- Signum
- Sintra
- Speedster
- Tigra
- Vectra
- Vivaro
- Zafira


Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

Opel Tigra opis samochodu używanego.

Użytkowanie, zalety i wady samochodu używanego.

18.01.2007 |  Opel Tigra użytkowanie.
Opel Tigra Opel Tigra nigdy nie był samochodem tak popularnym jak inne modele Opla, ale przy chęci zakupu można natrafić na sporo ofert sprzedaży tego samochodu. Do zakupu małego sportowego Opla zachęca ładna sylwetka, niestety wewnątrz nie jest już tak ciekawie. Kokpit i cała kabina przypominają swoim wyglądem bardziej ciężarówkę niż samochód sportowy. Konstruktorzy się nie postarali. Można ponarzekać na marną jakość wnętrza, plastików i wykonania. Ale Opel Tigra w latach sprzedaży był jednym z najtańszych samochodów sportowym wyglądzie, więc głownie, dlatego te oszczędności. Po latach nie obce będą trzaski towarzyszące jeździe i drobne usterki. Problemy można mieć z centralnym zamkiem, elektrycznym podnoszeniem szyb, wypadającymi pokrętłami czy zaślepkami. Na szczęście te problemy nie unieruchomią auta.

      Opel Tigra Stosowane w Tigrze dwa silniki benzynowe 1.4 l i 1.6 l, o mocach odpowiednio 90 KM i 106 KM, nie są awaryjne. Jeśli jakaś usterka wystąpi, to powodem najczęściej jest niewłaściwa eksploatacja. Nie wolno zaniedbywać terminu wymiany paska rozrządu. Tigra to samochód, który często poddawano tuningowi, jeśli modyfikacje wykonano niestarannie, mogą być w przyszłości problemy. Silniki seryjne zapewniają, niezłą choć jeszcze nie sportową jazdę. W słabszej jednostce auto przyśpiesza do pierwszej setki w ok. 11 s, a w mocniejszej 9,8 s. Aby tego dokonać należy wysoko kręcić silnik, co się wiąże ze sporym spalaniem ok. 10 l/100 km. Przy spokojnej jeździe można liczyć na średnią ok. 8 l/100 km. Można również pokusić się na zakup Tigry z instalacją gazową, lub taką zamontować. Zdaniem właścicieli nie powoduje to dodatkowych problemów.

      Opel Tigra Mankamentem jest skrzynia biegów, a dokładnie kłopot z wrzuceniem biegu drugiego i wstecznego, zużywają się synchronizatory. Zabezpieczenie antykorozyjne nie jest najlepsze, szczególnie w najstarszych egzemplarzach. Podatne są progi, błotniki i łączenia spawów. Po 1997 roku lepiej zabezpieczano blachy. Nie wszystkim może odpowiadać utwardzone zawieszenie, na polskich drogach poruszanie się może być uciążliwe. Utwardzenie ma też wpływ na trwałość gumowych elementów zawieszenia. Opel Tigra Wymianę tych elementów, nierzadko trzeba wykonywać nawet po kilkunastu tysiącach kilometrów.

      Podsumowując należy dodać, że użytkownicy Tigry chwalą swoje samochody. Jeśli ktoś wie do czego przeznaczony jest Opel Tigra i zna jego mankamenty, może się na nią pokusić. Radość z jazdy będzie gwarantowana, a do twardego zawieszenia można się przyzwyczaić.

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Opel Tigra.

Opel Tigra Opel Tigra Opel Tigra

Opel Tigra Opel Tigra Opel Tigra

Opel Tigra

Kobiece spojrzenie...
Opel Tigra Twin Top
Opel Tigra Twin Top 1.8.