| Home Resmoto | Home Opel | News | Opisy, historia, dane techniczne | Porady | Galerie | Tuning | Download | Linki | Kontakt |
Opel auta
- Agila
- Antara
- Ascona
- Astra
- Calibra
- Combo
- Corsa
- Frontera
- GT
- Kadett
- Meriva
- Movano
- Omega
- Record
- Signum
- Sintra
- Speedster
- Tigra
- Vectra
- Vivaro
- Zafira


Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

Opel Omega B po liftingu w 1999r.

Użytkowanie, zalety i wady do niedawna flagowego samochodu Opla.

18.01.2007 |  Opel Omega B użytkowanie.
Opel Omega C Kombi Niektórzy nazywają go Omega C, tak naprawdę to zmodyfikowana odmiana Omegi B. Z zewnątrz samochód nie zmienił się dużo. Najwięcej modyfikacji przeprowadzono w środku. Przedział pasażerski nadal zachwyca przestronnością, wygodą nie tylko dal kierowcy, lecz również dla pasażerów tylnej kanapy. W tym aucie od razu po dotyku można stwierdzić wyższą jakość wykonania stosunku do poprzedniego modelu i jakość wykonania. Nie będziemy narzekać na trzaski dochodzące z okolic kokpitu. Na pochwałę zasługuje również jakość obić tapicerskich, choć częściej spotkamy skórę, o którą należy dbać i regularnie konserwować.

      Opel Omega C Kombi Opel omega oferuje bardzo dużo miejsca przewozowego. W wersji sedan pojemność bagażnika wynosi 530 l, a ładowność ponad 500 kg. Kombi jest jeszcze lepszy pod tym względem. W jego przypadku mamy od 540 do 1800 l objętości do dyspozycji na przewiezienie i 600 kg ładowności. Warto podknreślić, że w przypadku zakupu wersji kombi, nie powinniśmy się obawiać, że samochód źle był eksploatowany. Samochód jest stosunkowo nowy, a jego cena zakupu w sklepie, zbyt duża aby traktować go jak ciężarówkę.

      Opel Omega C Kombi Opel Omega przed modyfikacją, miał różne opinie. Dużo buło pochwał, ale nie brakowało krytyki. Modyfikacja pomogła konstruktorom wyeliminować wiele bolączek poprzedników. Trudno więc jest wskazać typowe usterki samochodu. Większość elementów zużywa się naturalnie, podczas eksploatacji i te części należy wymieniać. Zawieszenie jest trwałe, udało się nawet wyeliminować bolączkę znaną z innych modeli Opla, a mianowicie niezbyt trwałe tuleje metalowo gumowe wahaczy.

      Opel Omega C Kombi Części zamiennych nie brakuje, ale ceny w ASO są bardzo wysokie. Nic dziwnego Omega była flagowym autem Opla. Naprawy w ASO również wychudzą nam portfele. Na szczęście mamy dostęp do dużej liczby zamienników oryginalnych części. Elementów nie musimy często wymieniać, bo się często nie psują. Zatem koszty eksploatacyjne będą mniejsze niż u poprzednika. Przykładowe części zamienników wynoszą: tarcze hamulcowe - 150 zł/szt., klocki hamulcowe - od 90 zł., amortyzator tylni - ok. 200 zł/szt.
Opel Omega w tej generacji został dobrze zabezpieczony przed korozją, jeśli pojawią się ogniska korozji, mogą świadczyć o powypadkowej przeszłości. W razie stłuczki, elementy blacharskie dostępne są na miejscu czy to w sklepie, czy na giełdach. Ich ceny nie są wysokie, za to rozbity reflektor to będzie spory wydatek ok. 400 zł/szt. W wersji z ksenonami cena może wzrosnąć potrójnie.

      Opel Omega C Kombi Jedynym minusem samochodu, jest spore zapotrzebowanie na paliwo. Nawet podstawowa jednostka napędowa 2.0 l spali w mieście ponad 11 l/100 km. Jest to wynik zły z porównaniem z innymi autami o tej samej pojemności. Odpowiedzią na to pytanie jest spora masa Omegi, która wynosi 1460 kg. Poza tym mamy do dyspozycji duży, wygodny i dobrze wyposażony samochód, który może mieć uniwersalne zastosowanie. Jego awaryjność jest bardzo niska, przez co więcej pieniędzy zostanie na paliwo:).

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Opel Omega B po liftingu.

Opel Omega C Kombi Opel Omega C Kombi

Kobiece spojrzenie...
Opel Omega A
Opel Omega I (1986-1994).

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.