| Home Resmoto | Home Opel | News | Opisy, historia, dane techniczne | Porady | Galerie | Tuning | Download | Linki | Kontakt |
Opel auta
- Agila
- Antara
- Ascona
- Astra
- Calibra
- Combo
- Corsa
- Frontera
- GT
- Kadett
- Meriva
- Movano
- Omega
- Record
- Signum
- Sintra
- Speedster
- Tigra
- Vectra
- Vivaro
- Zafira


Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

Opel Astra TwinTop coupe i kabriolet w jednym.

Prezentacja nowego uniwersalnego samochodu, który ma dwa oblicza.

18.01.2007 |   Opel Astra TwinTop prezentacja.
Opel Astra TwinTop Coupe i kabriolet w jednym to rozwiązanie znane i zdobywające coraz większą popularność. Opel świętujący triumfy ze swoją Astrą III, wcześniej czy później musiał wprowadzić do sprzedaży wersję odkrytą. Wersja odkryta pojawiła się dopiero trzy lata po premierze wersji hatchback, ale warto było czekać. Poprzednia wersja miała miękki dach, a ambicje sportowe realizowała wersja coupe. Teraz firma postanowiła połączyć te dwie wersje nadwoziowe i stworzyć niepowtarzalny samochód. Astra TwinTop będzie konkurowała z francuskimi i niemieckimi autami oznaczonymi symbolem CC.

      Opel Astra TwinTop Opel nawiązuje do tradycji sprzed 30 lat, kiedy to produkował samochody z odkrytym dachem. W nowej Astrze trójelementowy dach zamyka się w 30 s, którym można operować do prędkości 30 km/h. Ów dach tworzy swym profilem łuk, mający kojarzyć się z modelem Calibra. Konstruktorzy przyłożyli się też do ukrycia pokaźnego zwykle niezgrabnego bagażnika. Było to możliwe dzięki sporemu rozstawowi osi, a także zgrabnemu zapakowaniu elementów składanego dachu. Skomplikowany dach jest wytwarzany przez firmę CarTop System. Dach składany i rozkładany jest po naciśnięciu jednego przycisku na górnej ramie przedniej szyby. Dalej wszystko robi hydraulika. Tak samo działa system "Easy Load" pozwalający na uniesienie złożonego już dachu o 25 cm, by ułatwić włożenie np. walizki. Sama przestrzeń bagażowa ma sporą pojemność, jako kabriolet 205 l, po zakryciu głowy pasażerów aż 440 l.

      Opel Astra TwinTop Wnętrze Opla to rozwiązanie dwa w jednym, teoretycznie są w nim 4 miejsca, ale tam lepiej nie siadać, lepiej sprawdza się jako miejsce na podręczne bagaże. Mamy więc komfortową przestrzeń dla dwóch osób z przodu i bardzo ciasne raczej na krótkie dystansy siedziska z tyłu.
Samochód musiał zostać odpowiednio usztywniony i wzmocniony w porównaniu z wersją zamkniętą na stałe. TwinTop jest cięższy o ok. 300 kg, ale nie jest to tak odczuwalne podczas jazdy. Samochód prowadzi się bez zarzutów, a 150-konny wysokoprężny silnik 1.9 l, daje sobie rade w mieście i w trasie. Opel Astra TwinTop Jednostka napędowa jest dobrze wyciszona. Jak włączymy sportowe nastawy zawieszenia, oferowane opcjonalnie, kręte i wąskie drogi nie są dla auta straszne.

      Samochód jest dostępny również z benzynowi silnikami 1.6, 1.8, 2.0, oraz najmocniejszym dieslem 1.9, o mocy 200 KM. Dla silników z najmniejszą pojemnością dostępna jest pięciobiegowa manualna skrzynia biegów, dla pozostałych silników mamy sześć biegów wybieranych ręcznie. Na razie Opel nie planuje wprowadzać sportowej wersji OPC, ale nie wyklucza w przyszłości.

      Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Opel Astra TwinTop.

Opel Astra TwinTop Opel Astra TwinTop Opel Astra TwinTop

Opel Astra TwinTop Opel Astra TwinTop Opel Astra TwinTop

Opel Astra TwinTop Opel Astra TwinTop Opel Astra TwinTop

Kobiece spojrzenie...

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.