| Home Resmoto | Home Opel | News | Opisy, historia, dane techniczne | Porady | Galerie | Tuning | Download | Linki | Kontakt |
Opel auta
- Agila
- Antara
- Ascona
- Astra
- Calibra
- Combo
- Corsa
- Frontera
- GT
- Kadett
- Meriva
- Movano
- Omega
- Record
- Signum
- Sintra
- Speedster
- Tigra
- Vectra
- Vivaro
- Zafira


Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

Opel Agila opis samochodu używanego od 2000 r.

Opisy modelu Opla, jego użytkowanie i eksploatacja. Wady i zalety.

18.01.2007 |  Opel Agila użytkowanie od 2000r.
Opel Agila Wygląd samochodu ma charakterystyczny kształt, niektórym się podoba, inni twierdzą, że wygląda jak pudełko. Auto ma taki a nie inny wygląd, w warunkach, dla których został zaprojektowany sprawdza się znakomicie. Idealne auto do ruchu miejskiego. Większość samochodów produkowana jest w polskiej fabryce Opla w Gliwicach, mimo to nie spotykamy Agili często na polskich drogach. Większość trafia na eksport.

      Opel Agila Egzemplarze z początku lat produkcji oferowane są w cenie ok. 15 tyś. zł. a najdroższe za ok. 25 - 28 tyś. zł. Większość odsprzedawanych egzemplarzy jest zadbana, ma nieduży przebieg i udokumentowaną przeszłość. Wyjątkiem są egzemplarze używane przez przedstawicieli handlowych. Do września 2002 roku Agila była homologowana na 4 osoby, potem mogły prawnie podróżować 5 osób. Po tych zmianach tylna kanapa dzieliła się w proporcji 2/3 a nie w połowie jak poprzednio. Jak ją złożymy mamy do dyspozycji płaską powierzchnię.

      Opel Agila Zabezpieczenie antykorozyjne jest bardzo dobre, zachowuje obecne standardy. W razie kolizji dostępność do zamienników jest dobra, a ceny przyzwoite.
Auto dysponuje kiepskimi właściwościami jezdnymi, szczególnie na koleinach i zakrętach mogą być problemy z bezpiecznym przemieszczaniem. Ale nikt nie kupuje Agili po to aby się ścigać. Samochód swoją prostotą konstrukcji, rekompensuje niskie koszty serwisowe. Z przodu mamy kolumny McPherson współpracujące z wahaczami poprzecznymi, niestety z niewymiennymi sworzniami połączone drążkiem stabilizatora. Z tyłu zastosowano belkę która praktycznie się nie psuje. Amortyzatory trzeba będzie wymieniać częściej, które mogą dodatkowo hałasować.

      Opel Agila Agila napędzana jest wyłącznie małymi ekonomicznymi silnikami. Początkowo były dwie jednostki benzynowe 1.0 l, 1.2 l, ta pierwsza była trzycylindrowa, później dołączył turbodiesel. Wszystkie oferowane silniki są dość nowoczesne, a przy tym oszczędne. Cechą charakterystyczną wszystkich oferowanych silników jest hydrauliczna kompensacja luzów zaworowych oraz łańcuch rozrządu.

      Opel Agila Optymalnym wyborem będzie jednostka 1.2 l. Jest wyraźnie tańsza od Diesla, a zużycie paliwa jest zadowalające, dynamika i dźwięk silnika jest dużo lepszy od wersji 1.0 l. W 2004 roku modyfikacji uległ silnik 1.2 l, a dokładnie układ zasilania, w którym zastosowano system Twinport. Główną cechą tego systemy jest zastosowanie zmienej długości przewodów dolotowych i wysoki stopień recyrkulacji spalin. W efekcie redukuje to zużycie paliwa i pozwala spełnić normę emisji spalin Euro 4. Zatem silniki czterocylindrowe dostępne na rynku to 1.2 Ecotec - 75 KM i 1.2 Twinport - 80 KM. Do silników Ecotec nie zaleca się zakładania prostych instalacji gazowych nie mówiąc już o Twinporcie.

      Opel Agila Jeśli chodzi o usterki silnika, to można być spokojnym. Sporadycznie zdarzają się usterki przepływomierza czy sondy lambda. W przypadku silnika 1.0 l na początku produkcji pojawiły się problemy z rozrządem, a dokładnie z jego głośną pracą. Producent stanął na wysokości zadania i naprawił usterkę w ramach gwarancji.
Niewiele Agili trafiło do Polski z importu, jeśli już to są to samochody powypadkowe, za to oferowane z kompletnym wyposażeniem i w atrakcyjnej cenie. Wielu kierowców poszukuje niedużego, taniego w eksploatacji i naprawach samochodu. Opel Agila wszystkie te cechy spełnia, lecz jego wygląd nie każdemu może się podobać.

      Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Opel Agila

Opel Agila Opel Agila

Kobiece spojrzenie...

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.