| Home Resmoto | Home Opel | News | Opisy, historia, dane techniczne | Porady | Galerie | Tuning | Download | Linki | Kontakt |
Opel auta
- Agila
- Antara
- Ascona
- Astra
- Calibra
- Combo
- Corsa
- Frontera
- GT
- Kadett
- Meriva
- Movano
- Omega
- Record
- Signum
- Sintra
- Speedster
- Tigra
- Vectra
- Vivaro
- Zafira


Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

Aktualności, newsy związane z samochodami Opla.

Najnowsze fakty motoryzacyjne.

20.05.2008 |  Nowy model Opla nazywa się Insignia.
Opel Insignia Jedną z najgorszych rzeczy, jaka może zdarzyć się w handlu, jest nadmierne rozbudzenie oczekiwań. Gdyby słuchać tego, co przedstawiciele Opla mówili mniej lub bardziej oficjalnie o designie Insigni, powinniśmy się spodziewać czegoś naprawdę mocnego - przełomu, rewolucji, szoku. W efekcie otrzymaliśmy ładny samochód. I tyle. Ani mniej, ani więcej.
Może gdybyśmy słyszeli: "jasne, zaprojektujemy coś zupełnie przeciętnego", reakcja byłaby inna. Ale nie jest.
Tak czy inaczej Insignią zapowiada nową estetykę, którą trafnie oddaje hasło "sport i emocje". Zawdzięczamy ją zarówno stylistom Marka Adamsa, jak i konkurencji.

Opel Insignia Kto wie, czy gdyby Ford nie zaprojektował tak efektownego Mondeo, Insignią nie miałaby aż tyle dynamicznych akcentów. Auto będzie oferowane jako sedan, liftback i planowane nieco później kombi, w którym tym razem forma może wziąć górę nad funkcją. Uwaga! To ostatnia szansa na kupno Signum - z powodu kiepskiej sprzedaży samochód nie doczeka się następcy.
Kabina to też nowa jakość. Nie tylko ze względu na lepsze wykonanie. Kokpit płynnie łączy się z wewnętrznymi panelami drzwi. Nad autem pracowali nie tylko styliści - kawał dobrej roboty wykonali też inżynierowie. Insignią to pierwszy model korzystający z platformy Epsiłon2. Ma ona trafić do 13 przyszłych pojazdów GM. Od Buicka po Saaba. Od Saturna po Vauxhalla.

Opel Insignia Już w pierwszym dniu sprzedaży chętni na Insignię staną przed wyborem jednego z 7 silników. Cztery z nich to jednostki benzynowe (115-260 KM), trzy - zupełnie nowe diesle (110-160 KM). A to podobno nie koniec. Zapewne za dopłatą w światłach do jazdy dziennej pojawią się diody LED, obniżając emisję CO3 o 6 g/km.
Jak cenne będzie samo auto? Nie wiadomo. Insignią trafi do nas we wrześniu. Jesień może więc być przyjemna. Ale zaraz, czy nie rozbudziliśmy nadmiernie oczekiwań?

Na podstawie tekstu: Krzysztofa Wojciechowicza (Motor 17/2008)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Opel Insignia

Opel Insignia Opel Insignia

Kobiece spojrzenie...

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.